KEHTESTATUD
Tallinna
Pääsküla Kooli
direktori
14. detsembri 2018
käskkirjaga
nr 1.1-5/4
TALLINNA PÄÄSKÜLA KOOLI
ÕPILASTE HINDAMISE, JÄRGMISSE KLASSI ÜLEVIIMISE JA KLASSIKURSUST KORDAMA
JÄTMISE KORD
I SISSEJUHATUS
Tallinna Pääsküla
Koolis kuuluvad hindamisele õpilaste teadmised, oskused ja käitumine. Selle
alusel otsustatakse õpilase järgmisse klassi üleviimine, täiendavale õppetööle
või klassikursust kordama jätmine.
II HINDAMISE ALUSED
1. Teadmiste
ja oskuste hindamisel lähtutakse õpilasele kohaldatavas riiklikus õppekavas ja
selle alusel koostatud kooli õppekavas nõutud teadmistest ja oskustest.
2. Käitumise
hindamisel lähtutakse kooli õppekava ja kodukorra nõuetest.
3. Kui
õpilasele on koostatud individuaalne õppekava, arvestatakse
hindamisel individuaalses õppekavas sätestatud erisusi.
III HINDAMISE
EESMÄRK
1. Anda
tagasisidet õpilase õpiedukusest ja toetada õpilase arengut.
2. Suunata
õpilase enesehinnangu kujunemist ja toetada edasise haridustee valikut.
3. Suunata
õpetaja tegevust õpilase õppimise ja individuaalse arengu toetamisel.
4. Innustada
ja suunata õpilast sihikindlalt ja hoolikalt täitma õppeülesandeid.
5. Suunata
õpilast järgima üldtunnustatud käitumis-ja kõlblusnorme.
IV HINDAMISEST
TEAVITAMINE
1. Hindamise
põhimõtteid tutvustab õpilastele ja nende seaduslikele esindajatele
klassijuhataja või aineõpetaja õppeaasta algul.
2. Hinded
ja märkused õpilase kohta tehakse teatavaks E-kooli vahendusel.
3. Aineõpetajad
on kohustatud hinded ja tunniteemad kandma eKooli igal õppepäeval
hiljemalt kell 17.00.
5. Õpilasel
on õigus saada aineõpetajalt teavet oma hinnete kohta .
V NUMBRILISE HINDAMISE
SKAALA
1. ”5”(väga
hea) - õpilase suuline vastus, kirjalik töö või praktilise töö tulemus on
õige ja täielik. Õpilane on saanud 90-100 % võimalikust punktide
arvust.
2. ”4”
(hea) - õpilase suuline vastus, kirjalik töö või praktilise töö tulemus on
üldiselt õige, loogiline ja mõtestatud, kuid pole täielik või esineb väiksemaid
eksimusi. Õpilane on saanud 75-89% võimalikust punktide arvust.
3. ”3”(rahuldav)
– õpilase suuline vastus, kirjalik töö või praktilise töö tulemus on põhiosas
õige, kuid teadmiste rakendamisel esineb raskusi. Õpilane on saanud 50-74%
võimalikust punktide arvust.
4. “2”(puudulik)
- õpilase suulises vastuses, kirjalikus töös või praktilises tegevuses on
olulisi puudusi ja eksimusi. Õpilane on saanud 20-49% võimalikust punktide
arvust.
5. ”1”(nõrk)
- õpilase suuline vastus, kirjalik töö või praktiline tegevus näitab, et
nõutavad teadmised ja oskused puuduvad. Õpilane on saanud 0-19 % võimalikust
punktide arvust. Hinnet”1” kasutatakse ka siis, kui õpilane puudub põhjuseta
etteteatatud kontrolltöö ajal, jätab töö esitamata või kasutab kõrvalist abi.
6. Hindelisele
tööle märgitakse lisaks sõnaline tagasiside.
VI HINDAMISE
KORRALDUS
1. Õpilaste
teadmisi ja oskusi hindab aineõpetaja, arvestades õppekava nõudeid.
2. Trimestri
või kursuse algul teeb aineõpetaja teatavaks õppeaine nõutavad teadmised
ja oskused, nende hindamise aja ja vormi (eesmärgistamine ja
tagasisidestamine).
3. Trimestri
või kursuse õpitulemuste omandamist kontrollivate kirjalike tööde aeg
märgitakse E-kooli kontrolltööde plaani, tingimusel, et ühele päevale ei jääks
rohkem kui 1 suuremahuline töö.
4. Õigeaegselt
sooritamata (esitamata) hindeline ülesanne kajastub eKoolis märkega „0“ ja
õpilasele antakse võimalus järele vastata 10 õppepäeva jooksul. Põhjendatud
puudumise korral 10 päeva jooksul kooli ilmumisest. Põhjuseta puudujatel
järelevastamise õigus puudub.
5. Kui
tuvastatakse kõrvalise abi kasutamine või mahakirjutamine, võib vastavat tööd
hinnata hindega „ma“ või “1” ja see ei kuulu järelevastamisele.
6. Trimestris pannakse
õpilasele ühes õppeaines vähemalt kolm hinnet.
7. I
kooliastmes kasutatakse kujundavat hindamist.
8. Oskusainetes
(muusika, kunst, kehaline kasvatus, tehnoloogia õpetus ja käsitöö) arvestatakse
õpitulemuste hindamisel Tallinna Pääsküla Kooli õppekavas sätestatud
õpitulemusi ja õpilase individuaalset arengut.
VII KOKKUVÕTTEV
HINDAMINE
1. Kokkuvõttev
hinne on trimestri -, kursuse-, aasta-ja kooliastmehinne.
2. I
kooliastmes saab õpilane kokkuvõtva sõnalise tagasiside kaks korda aastas.
3. Kui
õpilane jäetakse täiendavale õppetööle, pannakse aastahinne välja pärast
täiendava õppetöö lõppu.
4. Trimestri-
ja kursusehinne pannakse perioodi jooksul saadud hinnete alusel.
5. Aastahinne
pannakse välja trimestri - või kursusehinnete alusel.
6. Põhikooli
õpilasele, kelle trimestrihinne on „ma“, “1” või”2”, koostatakse vajadusel
individuaalne õppekava või määratakse mõni muu tugisüsteem.
VIII ÕPITULEMUSTE
HINDAMISEL KASUTATAVAD VORMID:
· Suuline
küsitlus.
- Tunnikontroll või lühitest
Võib hõlmata 1-2 tunni
materjali. Kestus 10-20 minutit. Õppeperioodi jooksul tehtavate
tunnikontrollide arv ei ole piiratud. Hinnatud tööd tagastatakse õpilastele ühe
nädala jooksul.
Kontrolltööde plaanimisel lähtutakse
õigusaktist „Tervisekaitsenõuded kooli päevakavale ja õppekorraldusele“ § 3
lõige 4, § 10 lõige 3 – 6. Kontrolltöö kestus 30 - 40 minutit. Kontrolltöö
toimumise ajast teatatakse õpilastele vähemalt viis õppepäeva enne kontrolltöö
toimumist. Hinnatud tööd tagastatakse õpilastele kümne (10)
kalendripäeva jooksul.
Õpetaja on kohustatud ette
teatama. Kestus paaristunni puhul 80 minutit. Hinnatud tööd tagastatakse
õpilastele kümne (10) kalendripäeva jooksul.
Teemad teatab õpetaja
vähemalt 1 nädala ette. Õpilastele teatatakse täpne tööde tagastamise aeg.
Nõuded kirjandile esitab õpetaja. Hinnatud tööd tagastatakse õpilastele kümne
(10) kalendripäeva jooksul.
Raamatute loetelu antakse
õpilastele kirjalikult eelneva õppeaasta lõpus enne suvevaheajale
minemist. Kontrollimise ja
hindamise korra kehtestab õpetaja ja teavitab sellest õpilasi õppe- ja
poolaasta alguses.
- Kirjalik õpilastöö (referaat,
uurimistöö jms)
Vastavalt Tallinna Pääsküla
Kooli õpilastööde koostamise ja vormistamise juhendile.
Vastavalt ainekavas esitatud
eesmärkidele ja õpitulemustele (nõudmistele).
IX KÄITUMISE
HINDAMINE
Käitumist hinnatakse
sõnadega “hea”, “rahuldav”, mitterahuldav”.
X HINDE
VAIDLUSTAMINE
Õpilasel on õigus hindeid
vaidlustada 10 päeva jooksul, pöördudes aineõpetaja, klassijuhataja ning
seejärel õppealajuhataja poole.
XI ÕPILASE
TÄIENDAVALE ÕPPETÖÖLE JA KLASSIKURSUST KORDAMA JÄTMINE
- Õppeperioodi jooksul omandamata
teadmiste omandamiseks jäetakse õpilane täiendavale õppetööle.
- Täiendav õppetöö viiakse läbi pärast
õppeperioodi lõppu.
3. Täiendav
õppetöö toimub kuni 10 tööpäeva ja tööpäeva pikkus ei tohi ületada 5
tundi.
- Õpilase üleviimise ja täiendavale
õppetööle jätmise otsustab õppenõukogu enne õppeperioodi lõppu. Õpilane,
kes jäeti täiendavale õppetööle, viiakse järgmisse klassi üle hiljemalt
30.augustil.
- Õppenõukogu võib otsusega jätta
õpilase klassikursust kordama, kui õpilasel on kolmes või enamas aines
aastahinne “2” või”1” ning täiendav õppetöö ja individuaalse õppekava ning
tugisüsteemide rakendamine ei ole andnud tulemusi.
- Individuaalse õppekava alusel
õppijate järgmisse klassi üleviimise aja otsustab õppenõukogu.
- Kõik erandjuhud otsustab õppenõukogu.